Menu

Pamiętnik Hazardzisty

Będzie to mój pamiętnik poświęcony problemowi hazardu, z którym się zetknąłem

Fighter ma dwa życia

globus_88

Dzisiejszego popołudnia znalazłem chwilkę czasu aby wybrać się do kina. Moją uwagę zwrócił film o tematyce sportowej "UNDERDOG" od dawna myślałem o jego obejrzeniu.

Mile się zaskoczyłem całym filmem. Naprawdę dobrze nakręcony. Co prawda nie do końca w oryginalnym scenariuszu, inspirowany klasyką kina filmem "ROCKY" ale fabuła filmu świetnie odzwierciedla polskie realia. Jest to film trzymający w napięciu do ostatnich minut. Co do napięcia to u mnie w domu też jest ono odczuwalne spowodowane jest to oczywiście moją sytuacją. Próbowałem to dzisiaj rozładować właśnie odnosząc się asertywnie do filmu. Próbowałem przedstawić mamie kontekst pasji jaką teraz w sobie odkryłem. Niepotrzebnie jedna najechałem na mamę, że jej pasją jest miłość do seriali było to ironiczne z mojej strony. Mam jednak takie upodobania, że staram się zmieniać otaczający świat gdy widzę a nauczyłem się teraz dostrzegać problem w sobie ale również i to nie jest dobre dla mnie - u innych. W pewnym momencie jak mama się uniosła powiedziałem, że w niektórych sytuacjach wolałbym aby moją matką była jej siostra. Nie wiem jednak jak ta informacja na Nią podziała. Aktualnie w domu się dusze i tego nie ukrywam. Chciałbym już odciąć pępowinę ale przez moje wybryki nie mam możliwości finansowych. Zaznaczam, że próbowałem potem przedstawić domownikom to co powiedziała mi dziś pani terapeutka a były to cenne uwagi ale oni byli skupieni na telenoweli. Więc pytam jak mam dobrze czuć się we własnym domu rodzinnym gdzie mieszkam jeżeli moje słowo nic nie znaczy nie mam kiedy zacząć rozmowy (jest to wpuszczane w eter). Ja teraz jak nigdy potrzebuje wsparcia. Chociaż tyle z tego dobrego że otrzymuje to wsparcie od przyjaciół bo na rodzinę, nie całą ale najbliższa liczyć nie mogę.

Puentując dzisiejszą wypowiedź przytoczę cytat z filmy " Fighter ma dwa życia " Tak samo jak główny bohater odciął się od życia w nałogu tak ja odciąłem się od hazardu. Razem dążymy do określonego celu. On poszukiwał siebie przez swoją pasję do MMA ja poszukuję siebie przez szereg pasji, którymi w ostatnim czasie się zaszczepiłem m. in. pisanie i siłownia.

© Pamiętnik Hazardzisty
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci